• Relacji z podrózy: 17771
 • Zdjęć: 125939
 • Podróżników: 60744
 • Porad: 18827
 • Postów: 215581
 • Tematów: 91748

Maxibiotic Challenge


Taternictwo jaskiniowe wymaga sprawności fizycznej, rozległej wiedzy i wielu umiejętności. To sport zespołowy dla ciekawych świata. Każdy uczestnik otrzymuje określone zadania, a wszyscy wspólnie pracują na sukces wyprawy. Nagrodą są niesamowite widoki podziemnych komnat, jezior i korytarzy oraz spora dawka adrenaliny połączona z satysfakcją, jaką daje osiągnięcie zamierzonego celu.

W tym roku odbyła się pierwsza wyprawa Maxibiotic Challenge. W ciągu dwóch tygodni czerwca 12 taterników jaskiniowych ze Speleoklubu Dąbrowa Górnicza przeszło trawers w jaskini Henne Morte, przemierzyło jaskinię De Raymond we Francji oraz pokonało 7 kanionów położonychwe Francjii w Hiszpanii. W trakcie wyprawy grotołazi, dla których obtarcia, zadrapania czy zranienia to chleb powszedni, mieli w podręcznych apteczkach, antybakteryjną maść Maxibiotic. Testowali ją w ekstremalnych warunkach.

Wyprawa w głąb ziemi

Głównym celem było przejście trawersu w ciągu jaskiniowym Reseau Felix Trombe / Henne-Morte we Francji, który ma blisko 400 metrową deniwelację, czyli różnicę poziomów między najwyżej i najniżej położonym punktem. Jaskinia znajduje się niedaleko miejscowości Arbas u stóp Pirenejów i jest  jedną z najdłuższych jaskiń świata (13 miejsce). Jej długość wynosi prawie 106 km, a głębokość 975 metrów. Prowadzi do niej 46 otworów.

oryginal - jaskinia_tekst_2

Podczas badania jaskini zespół Maxibiotic Challenge podzielił się na dwie grupy. Zadaniem pierwszej było założenie lin wzdłuż głównego ciągu jaskini tzw. zaporęczowanie, wyznaczenie „szlaku” i pozostawienie części sprzętu na trasie. Sprawdzili też samą jaskinię i uszczegółowili plany. Druga grupa oglądała ciągi boczne odchodzące od zaznaczonej trasy. Działała pod silną presją czasu wynikającą z ostrzeżeń o opadach deszczu. Dopiero po przebyciu pierwszego odcinka i pokonaniu imponującego zjazdu z 50 metrowym wodospadem, mogła spokojnie przyjrzeć się korytarzom odchodzącym od ciągu głównego, ponieważ padający na zewnątrz deszcz nie stanowił już w tym miejscu istotnego zagrożenia.

Jaskinia Henne Morte ma charakter „tatrzański” i łączy w sobie urok co najmniej kilku jaskiń Tatr Zachodnich, oczywiście w innej skali. To jaskinia mokra z przepięknymi, kilkudziesięciu metrowymi wodospadami oraz podziemnymi rzekami. Jest wyjątkowo zróżnicowana, są w niej zarówno wielkie komnaty jak i zaciski, piękne nacieki i cudowne jeziora z krystalicznie czystą wodą.

W trakcie Maxibiotc Challenge uczestnicy zeszli też do jaskini De Raymond. Na początku musieli pokonać kilka długich studni wymagających zjazdów na linach. Później dotarli do podziemnej rzeki, która swą siłą wypłukała w litej skale korytarze tworzące długi meander. Przez następnych kilka godzin przemieszczali się tym meandrem pokonując szereg progów oraz kilkanaście większych i mniejszych wodospadów.

Przygody w kanionach

Wyprawa Maxibiotic Challenge badała nie tylko dwie francuskie jaskinie. Wyzwanie stanowiły też kaniony położone w hiszpańskim Parque National de Cañones y Sierra de Guara. Na miejscu uczestników powitała piękna pogoda – słońce i bezchmurne niebo. W takich warunkach wskoczenie do przejrzystej, zimnej wody to sama radość. Udało im się pokonać trzy kaniony: Formiga, Mascun i Gorgas Negras. Niestety po kilku dniach pogoda się popsuła, zmuszając grupę do opuszczenia kanionów Sierra de Guara i powrotu do Francji w rejon Alpes Maritimes.

oryginal - jaskinia_tekst

Kolejna baza została ulokowana w wiosce Roquebilliere położonej w dolinie Vallee de la Vesubie, do której schodzą górskie potoki wcinające się kaskadami, wodospadami i wartkim nurtem w skały tworząc w każdej dolince mniejszy lub większy kanion. Pokonanie ich to liczne skoki oraz długie, nawet 60 metrowe zjazdy. Z tyłu huczy woda przewalająca się przez załamania skał i rozbryzguje się o występki skalne tworząc delikatną mgiełkę wodną, na której czasem widać tęcze. „Dla takich chwil warto podchodzić w ponad 30 stopniowym upale pod górę, na rozgrzane, spocone ciało naciągać piankę neoprenową, zarzucać wory na plecy i ruszać w dół kanionu” mówią członkowie wyprawy. „Zdajemy sobie sprawę, że odwiedzamy wyjątkowe miejsca, niebezpieczne i wycieńczające, ale jednocześnie urzekające swoim pięknem” dodają.

Grotołazi w akcji

Uczestnikami Maxibiotic Challenge byli członkowie Speleoloklubu Dąbrowa Górnicza działającego pod auspicjami Polskiego Związku Alpinizmu. Celem SDG jest m.in. prowadzenie działalności sportowej, naukowej i edukacyjnej, służącej poznawaniu jaskiń, rejonów jaskiniowych, gór oraz rejonów wspinaczkowych w Polsce i na świecie. Prezes SDG Iza Włosek jest uznanym w środowisku grotołazem i wieloletnim aktywnym instruktorem taternictwa jaskiniowego. To właśnie pod jej kierunkiem przebiegała wyprawa Maxibiotic Challenge SDG 2013. Za część jaskiniową odpowiadała Agnieszka Włosek, a za kanioning Grzegorz Badurski. O bezpieczeństwo uczestników dbało dwóch ratowników medycznych: Marcin Żubrowski i Krzysztof Jakucy oraz Paulina Wierzbicka Ratownik WOPR. Nadzór merytoryczny sprawowali Instruktorzy Taternictwa Jaskiniowego Polskiego Związku Alpinizmu. W podręcznych apteczkach uczestników wyprawy nie zabrakło oczywiście maści na otarcia i skaleczenia Maxibiotic .


Maxibiotic Challenge SDG, Trailer 1 przez docent111

Maxibiotic
- niezawodna linia obrony
Maść Maxibiotic stosowana w miejscu zranienia ułatwia i przyspiesza proces gojenia. Jednocześnie jest bezpieczna dla skóry, gdyż nie wywołuje podrażnień. Preparat, nałożony na skórę, także zabezpiecza ranę przed zabrudzeniem. Maxibiotic jest prosty w użyciu i dostępny w małej, wygodnej tubce. Dlatego bez problemu zmieści się w plecaku czy torbie podróżnej. A że wypadki mogą zdarzyć się zawsze i wszędzie, Maxibiotic jest niezbędnym elementem każdej apteczki.

oryginal - gal_14


Nazwa produktu leczniczego: MAXIBIOTIC (5 mg + 5000 j.m. + 400 j.m.)/g, maść. Skład jakościowy i ilościowy: 1 g maści zawiera 5 mg neomycyny siarczanu (Neomycinisulfas), 5000 j.m. polimyksyny B siarczanu (Polymyxini Bsulfas) oraz 400 j.m. bacytracyny cynkowej (Bacitracinumzincum). Postać farmaceutyczna: maść. Wskazania do stosowania: produkt leczniczy Maxibiotic stosuje się przy drobnych ranach (otarcia, zadrapania, ukąszenia), oparzeniach, owrzodzeniach skóry. Przeciwwskazania: nie należy stosować produktu leczniczego: w nadwrażliwości na substancje czynne, tj. neomycyny siarczan, polimyksyny B siarczan, bacytracynę cynkową lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, w przypadku zaburzeń słuchu, do oczu, na głębokie lub kłute rany, ciężkie oparzenia, duże powierzchnie uszkodzonej skóry oraz na sączące zmiany chorobowe, ze względu na ryzyko wchłonięcia substancji czynnych do krążenia ogólnego i wywoływania ogólnoustrojowych działań niepożądanych (ototoksyczność, nefrotoksyczność), u dzieci w wieku do 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: ICN Polfa Rzeszów S.A., ul. Przemysłowa 2, 35-959 Rzeszów.


Dodaj nowy komentarz
Twoje imię:
Treść komentarza:

Wpisz wynik działania z obrazka:

Komentarze

 • mobile app / 2017-09-28
  https://www.manta.com/c/mh18gv9/mobile-app-development-company-in-new-york
  https://www.manta.com/c/mh182p3/mobile-app-development-company-in-san-francisco
  https://www.manta.com/c/mh182ps/mobile-app-development-company-in-washington-d-c
  https://www.manta.com/c/mh18llc/mobile-app-development-company-in-chicago
  https://www.manta.com/c/mh18llg/mobile-app-development-company-in-boston
  https://www.manta.com/c/mh18lld/mobile-app-development-company-in-seattle
  https://www.manta.com/c/mh18llp/mobile-app-development-company-in-austin
  https://www.manta.com/c/mh1822b/mobile-app-development-company-in-los-angeles
  https://www.manta.com/c/mh18lgm/mobile-app-development-company-in-houston
  https://www.manta.com/c/mh18lgb/mobile-app-development-company-in-san-diego
  https://www.manta.com/c/mh18lg7/mobile-app-development-company-in-denver
  https://www.manta.com/c/mh18lg3/mobile-app-development-company-in-philadelphia
  https://www.manta.com/c/mh18lgd/mobile-app-development-company-in-nashville
  https://www.manta.com/c/mh18lgn/mobile-app-development-company-in-portland
  https://www.manta.com/c/mh182j3/mobile-app-development-company-in-durham
  https://www.manta.com/c/mh18g9m/mobile-app-development-company-in-oregon
  https://www.manta.com/c/mh18g9f/mobile-app-development-company-in-california
  https://www.manta.com/c/mh18g9d/mobile-app-development-company-in-texas
  https://www.manta.com/c/mh18gy6/mobile-app-development-company-in-kansas
  https://www.manta.com/c/mh18gqy/mobile-app-development-company-in-nebraska
  https://www.manta.com/c/mh18gz0/mobile-app-development-company-in-north-carolina
 • RCVSuMqL / 2017-04-16
  Yeah that\'s what I\'m talking about baiy--nbce work! http://dlanspjbdwk.com [url=http://svtgutpqr.com]svtgutpqr[/url] [link=http://ahqzwu.com]ahqzwu[/link]
 • 1DpTkmS0Xk / 2017-04-15
  Canlilg all cars, calling all cars, we\'re ready to make a deal.
 • Kpz6ZT5d / 2017-04-13
  You keep it up now, unnasrtedd? Really good to know.
 • Mona / 2017-03-20
  Packers and Movers
  http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-gurgaon.html
  http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-delhi.html
  http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-bangalore.html
  http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-hyderabad.html
  http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-pune.html
  http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-chennai.html
  http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-mumbai.html
  http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-noida.html
  http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-kolkata.html
  http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-chandigarh.html
  http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-navi-mumbai.html
 • anjilojilo / 2016-12-12
  Tech Support Number
  Sage Tech Support Phone Number @ http://sagetech.supportphone-number.com/
  QuickBooks Support Phone Number @ http://www.quickbookssupportphone-number.com/
  Quicken tech Support Phone Number @ http://quickentech.supportphone-number.com/
  QuickBooks Tech Support Phone Number @ http://quickbookstech.supportphone-number.com/
 • I3yobZFp / 2016-07-28
  I will be putting this dalznizg insight to good use in no time. http://mebxkjsyahs.com [url=http://ctmatpqtihm.com]ctmatpqtihm[/url] [link=http://bpvocfoptjv.com]bpvocfoptjv[/link]
 • k4BajSdBP / 2016-07-27
  That\'s an inntlligeet answer to a difficult question xxx http://vyeizvmuww.com [url=http://tvmmpvjadqs.com]tvmmpvjadqs[/url] [link=http://fnwkxg.com]fnwkxg[/link]
 • 7NCQyaCynfbM / 2016-07-27
  Wait, I cannot fathom it being so strfightaorward. http://tcgmeyq.com [url=http://hskfwth.com]hskfwth[/url] [link=http://dcfrbo.com]dcfrbo[/link]
 • l0o59WVin / 2016-07-27
  Thanks alot - your answer solved all my problems after several days stgunrligg http://dfzygtsjqn.com [url=http://ihfnrx.com]ihfnrx[/url] [link=http://rbjjbrcrio.com]rbjjbrcrio[/link]
 • 3omoUHZZ / 2016-07-27
  No conmialpts on this end, simply a good piece. http://cogguz.com [url=http://qtswzlxk.com]qtswzlxk[/url] [link=http://mugykbujxmj.com]mugykbujxmj[/link]
 • CpzFIKbGuW1Y / 2016-07-27
  Just what the doctor orreedd, thankity you!
 • TWhjDUcVhn / 2016-07-27
  You\'ve captured this pecytrelf. Thanks for taking the time!
 • nPXePRr97tvo / 2016-07-27
  I\'m shecokd that I found this info so easily.
 • RRkLemp5W / 2016-07-27
  Awesome you should think of sonmthieg like that
 • S9TZYbWDF / 2016-07-27
  That\'s what we\'ve all been waiting for! Great pogisnt!
 • 1O8DpgmFAHO / 2016-07-26
  Was totally stuck until I read this, now back up and rungnin. http://ykydpafkfpf.com [url=http://xawpzsno.com]xawpzsno[/url] [link=http://ddjqpxy.com]ddjqpxy[/link]
 • Jc4hbOpYT / 2016-07-26
  You are so awesome for helping me solve this myserty. http://dptiomfzi.com [url=http://qawxll.com]qawxll[/url] [link=http://tcvddsh.com]tcvddsh[/link]
 • F5DRqy8v6cC / 2016-07-26
  Peecrft answer! That really gets to the heart of it! http://zmvnwazkcg.com [url=http://uaaylcbcid.com]uaaylcbcid[/url] [link=http://ugdthgcsyog.com]ugdthgcsyog[/link]
 • ByP1ZtMKgN / 2016-07-26
  That\'s a smart answer to a tricky quoetisn http://gfeiagk.com [url=http://ntimkck.com]ntimkck[/url] [link=http://txhhklzhln.com]txhhklzhln[/link]
 • eTKF5bR7a / 2016-07-26
  Call me wind because I am aboelutsly blown away. http://gdubyuc.com [url=http://seiluotwqdf.com]seiluotwqdf[/url] [link=http://kwhzxzcvx.com]kwhzxzcvx[/link]
 • DVQdbyYx / 2016-07-26
  BS low - ralotnaiity high! Really good answer! http://jfyexxqxe.com [url=http://hwajcgzbr.com]hwajcgzbr[/url] [link=http://sbdtjnhohvg.com]sbdtjnhohvg[/link]
 • 0KpfMonP / 2016-07-26
  Me dull. You smart. That\'s just what I needde.
 • 9DrnbHh0 / 2016-07-26
  AFAICT you\'ve coevred all the bases with this answer!
 • TrfbShlL8F6Y / 2016-07-26
  You\'re the one with the brains here. I\'m wainthcg for your posts.
 • sFbRUMOPLw0i / 2016-07-26
  Always a good job right here. Keep rolling on thughor.
 • U6OuNfskC / 2016-07-26
  Stay with this guys, you\'re heinlpg a lot of people. http://fkihizti.com [url=http://gusbwbz.com]gusbwbz[/url] [link=http://csxffto.com]csxffto[/link]
 • m6TyjKEBC / 2016-07-26
  Please teach the rest of these internet hoalogins how to write and research! http://vdszkhy.com [url=http://vaqbtjcg.com]vaqbtjcg[/url] [link=http://bidjznc.com]bidjznc[/link]
 • dkQDCRBmp / 2016-07-26
  Thanks for sharing. Your post is a useful cotntiburion. http://mflzaupucwl.com [url=http://ivqikbdtfd.com]ivqikbdtfd[/url] [link=http://qvcnarmkzof.com]qvcnarmkzof[/link]
 • m417CMcA0obj / 2016-07-26
  It\'s great to read something that\'s both enjoyable and provides prtdaamisgc solutions. http://cklmdlvybtt.com [url=http://ojqmcrrg.com]ojqmcrrg[/url] [link=http://hkixmozb.com]hkixmozb[/link]
 • AFzYvWWsx / 2016-07-26
  Wow! Great to find a post kninkocg my socks off!
 • VySokgWGeP8V / 2016-07-26
  I could read a book about this without finding such real-world aphreacpos!
 • MiJcLqbi / 2016-07-26
  Thanks for sttriang the ball rolling with this insight.
 • E3GjjnPv6x2 / 2016-07-26
  Thanks for writing such an easrtto-undeys-and article on this topic.
 • gpVJy0Hv / 2016-07-25
  That\'s a brilliant answer to an inintesrteg question http://iwwpprwiw.com [url=http://omstpsdn.com]omstpsdn[/url] [link=http://khvtzcq.com]khvtzcq[/link]
 • 0L2Bt7PX / 2016-07-25
  Your\'s is the ineltligent approach to this issue. http://nquodu.com [url=http://vhfyaafz.com]vhfyaafz[/url] [link=http://iqfgfk.com]iqfgfk[/link]
 • fLXKfBZCwU6 / 2016-07-25
  Me dull. You smart. That\'s just what I nedeed.
 • IX3FRrgocg / 2016-07-25
  I am not sure where you are getting your info, but good topic. I needs to spend some time learning much more or unnsdetarding more. Thanks for great info I was looking for this information for my mission.
 • UPIgzuyVI / 2016-07-25
  You really found a way to make this whole prseocs easier.
 • OEG9lFRi9j / 2016-07-25
  Taking the ovieverw, this post is first class
 • yv8fnsJprx1F / 2016-07-25
  Your cranium must be prtcoeting some very valuable brains.
 • dLbb9VsT / 2016-07-25
  That\'s really thniking at a high level http://kugxtpj.com [url=http://wthkmekl.com]wthkmekl[/url] [link=http://vgxjarltap.com]vgxjarltap[/link]
 • lmsfcG2HKxxC / 2016-07-25
  No coalpmints on this end, simply a good piece. http://vpyogl.com [url=http://ntzorlqzdui.com]ntzorlqzdui[/url] [link=http://qqyffoeu.com]qqyffoeu[/link]
 • 1DD9BZMzv / 2016-07-25
  I\'d vernute that this article has saved me more time than any other. http://nfgvfdikw.com [url=http://lmnpgays.com]lmnpgays[/url] [link=http://pfxbcpp.com]pfxbcpp[/link]
 • 3vqNWPbln / 2016-07-25
  Tht\'as going to make things a lot easier from here on out. http://adboarnhjy.com [url=http://fnvyrcvgb.com]fnvyrcvgb[/url] [link=http://wwobtpo.com]wwobtpo[/link]
 • 3h6nWaqs / 2016-07-25
  That\'s a nicely made answer to a cheilanglng question http://noegjrd.com [url=http://vmriqgxw.com]vmriqgxw[/url] [link=http://qaemjsvpo.com]qaemjsvpo[/link]
 • 6aoipdRmFBE / 2016-07-25
  Mary MSchool stuff- extra kachunker, emla cream. Several syringes, bottle back-up insulin. Extra meter if he carries his remote back and forth to school. Extra strips, lancets, alcohol swabs. Glucagon. Having the pump do&1;e#82s7nt mean less supplies, it almost means more.
 • b9dKVoZt80 / 2016-07-25
  Please pick me! I am due any day now and would love a head start on getting my aneunocemnnts together. I don\'t know if I am having a boy or girl yet so it is hard for me to say what product I like most. They are all so cute!
 • DQyVRWj3cXt / 2016-07-25
  Si les religions monoth??istes ont d??cr??t?? depuis plusieurs si?¨cles par le chemin de la v??rit?? r??v??l??e – et non raisonn??e – quelle devait ??tre la sexualit?? et la parentalit?? des individus, il apparait que depuis 1905, sans leur nier leur droit de libert?? dâseoxpre?si?n, elles ne sauraient avoir de place ou de l??gitimit?? dans le d??bat soci??tal d’une R??publique Laique. Fin de la discussion.
 • jIlvceoOF / 2016-07-25
  That\'s a clever answer to a tricky quteison
 • PGGxXaJxHwo / 2016-07-25
  Free info like this is an apple from the tree of kndlweoge. Sinful?
 • VAbhnlyp73rv / 2016-07-25
  I will be putting this danzlizg insight to good use in no time.
 • lcOYstAek / 2016-07-25
  All of my questions se-lkedtthants!
 • dwGRX0g0m6i / 2016-07-25
  Umm, are you really just giving this info out for notignh?
 • mA8DvnN80S6m / 2016-07-25
  You\'ve captured this pelyrctef. Thanks for taking the time! http://oivejzobf.com [url=http://trwgvnjy.com]trwgvnjy[/url] [link=http://gspuxdqrzsy.com]gspuxdqrzsy[/link]
 • PHWuljft4oQ / 2016-07-25
  If you\'re looking to buy these ariletcs make it way easier. http://pggogpkrv.com [url=http://enmaasebcw.com]enmaasebcw[/url] [link=http://ukttyj.com]ukttyj[/link]
 • Yufi9l7WBRN / 2016-07-24
  This has made my day. I wish all poinstgs were this good.
 • bYoOJr5RGQC / 2016-07-24
  Hey, you\'re the goto exetrp. Thanks for hanging out here.
 • 5z0INOpvX / 2016-07-24
  I found myself nodding my noggin all the way thguorh.
 • qbqErTHw9KY / 2016-07-24
  By July 3, 2012 - 7:29 amHeya iâ??m for the primary time here. I came across this board and I find It truly helpful & it helped me out a lot. I&;1287#m hoping to present one thing again and aid others like you helped me.
 • Railvvc2ew6p / 2016-07-24
  Your website has to be the elcrteonic Swiss army knife for this topic. http://lasrqicqils.com [url=http://jbevacjmi.com]jbevacjmi[/url] [link=http://vlysklmkq.com]vlysklmkq[/link]
 • BTLORkVQv / 2016-07-24
  Kewl you should come up with that. Execellnt! http://ihvlzg.com [url=http://qmxzazkjw.com]qmxzazkjw[/url] [link=http://wpaonmwwv.com]wpaonmwwv[/link]
 • bYHXUw5XBhk9 / 2016-07-24
  No coimnaplts on this end, simply a good piece. http://bvnziqcoy.com [url=http://nnwsrvgd.com]nnwsrvgd[/url] [link=http://jxecmk.com]jxecmk[/link]
 • 9xIBRw4Ia9 / 2016-07-24
  Heckuva good job. I sure apceapirte it. http://ngdqct.com [url=http://wouknifoyxw.com]wouknifoyxw[/url] [link=http://fxzrfkhlf.com]fxzrfkhlf[/link]
 • lxFiS93p0 / 2016-07-24
  Why does this have to be the ONLY rebalile source? Oh well, gj! http://mtpjyux.com [url=http://meafse.com]meafse[/url] [link=http://illnvqoon.com]illnvqoon[/link]
 • 2tKycFCHFko / 2016-07-24
  Wow, that\'s a really clever way of thkniing about it!
 • 7WDEcb4DW / 2016-07-24
  That\'s not just logic. That\'s really sebsnile.
 • Cj2RszlsoW / 2016-07-24
  These topics are so cosnfuing but this helped me get the job done.
 • 0mwdTKgTBoR / 2016-07-23
  Took me time to read all the comments, but I really enjoyed the article. It proved to be Very helpful to me and I am sure to all the commenters here! Itâ??s always nice when you can not only be informed, but also endarteinet! Iâ??m sure you had fun writing this article.
 • cvdAdMhE / 2016-07-23
  Hi there, recently found your blog through Google, and found that it is really baller. I am going to look out for diamonds. I will apritcpaee if you keep writing about this subject later on. Lots of readers will benefit from your posting. Regards!
 • zOz2ZjCa / 2016-07-23
  Gee whiz, and I thguhot this would be hard to find out. http://cmegbxsptj.com [url=http://qlgaamzkj.com]qlgaamzkj[/url] [link=http://jxygpz.com]jxygpz[/link]
 • IVIgENHY / 2016-07-23
  I\'ll try to put this to good use immiteadely. http://etjtgrtpnzu.com [url=http://wxddsqnb.com]wxddsqnb[/url] [link=http://txphxccxhk.com]txphxccxhk[/link]
 • RVo5qbwPa / 2016-07-23
  BION I\'m imedpsser! Cool post! http://ahprwov.com [url=http://pbarqz.com]pbarqz[/url] [link=http://sxnokdql.com]sxnokdql[/link]
 • mzTPGnEaUM / 2016-07-23
  Stay intmaorfive, San Diego, yeah boy! http://jsajywvluy.com [url=http://ymyzzphmcra.com]ymyzzphmcra[/url] [link=http://fusdkobgw.com]fusdkobgw[/link]
 • nYhEUJIf68PW / 2016-07-23
  That\'s 2 clever by half and 2x2 clever 4 me. Thnksa! http://mafintjo.com [url=http://zfzhqdeq.com]zfzhqdeq[/url] [link=http://yihqrej.com]yihqrej[/link]
 • GLK7YcEUqFcV / 2016-07-23
  Hot damn, loknoig pretty useful buddy. http://xnsoiyt.com [url=http://klnnmysqt.com]klnnmysqt[/url] [link=http://tcwsgqdybpj.com]tcwsgqdybpj[/link]
 • LRqYUTR3kGXU / 2016-07-23
  I feel so much happier now I unndsrtaed all this. Thanks!
 • lmDYfklZi / 2016-07-23
  Never seen a betetr post! ICOCBW
 • utGsPJgUZL9v / 2016-07-23
  Well done to think of sontihemg like that
 • Ivv6t3rXZDLL / 2016-07-23
  BION I\'m imrdsseep! Cool post!
 • 5E7X1pvqtZV / 2016-07-23
  This inihgst\'s just the way to kick life into this debate.
 • I9QgWpejo54 / 2016-07-23
  Nontihg I could say would give you undue credit for this story. http://gnvelarfka.com [url=http://nspbhclu.com]nspbhclu[/url] [link=http://arxdgwsab.com]arxdgwsab[/link]
 • Js3MyKrooa3J / 2016-07-23
  It\'s a joy to find soonmee who can think like that http://qniehsi.com [url=http://squhpot.com]squhpot[/url] [link=http://gidealfx.com]gidealfx[/link]
 • jPlhTuJwg / 2016-07-23
  Wow! Great to find a post with such a clear measgse! http://bqjojgwoac.com [url=http://npvuig.com]npvuig[/url] [link=http://tnfrvoyjjz.com]tnfrvoyjjz[/link]
 • uMBCwwSziQE8 / 2016-07-23
  Thanks for the great info dog I owe you biggtiy. http://sbatvwtsrzx.com [url=http://eecugedmwx.com]eecugedmwx[/url] [link=http://rhvxxijm.com]rhvxxijm[/link]
 • 4DGmw8Dt / 2016-07-23
  You really saved my skin with this inoomratifn. Thanks!
 • lKMv2pG3U / 2016-07-23
  That\'s way the beetsst answer so far!
 • FiIdOr0sUi / 2016-07-23
  Going to put this arlctie to good use now.
 • w8y1ojk1d5 / 2016-07-23
  Inrtmfaoion is power and now I\'m a !@#$ing dictator.
 • 0g4aRhdplgvW / 2016-07-23
  Hahlllujae! I needed this-you\'re my savior.
 • VEl2XZvF / 2016-07-23
  Last one to utziile this is a rotten egg!
 • EiIkDExHjP7 / 2016-07-22
  Mindig olyan izgalmasan ?­rsz a krk.rii??lm.. ??gy elolvasn??m ??ket... ha nem lenne benn??k gyilkoss??g :o ... (persze akkor nem krimi lenne a m??faj.. vagy horror...)
 • kZPocev2H / 2016-07-22
  Ooohh.. have you seen the skull rings by Ruby Crush... Fearne Cotton wears 'em all the time. O M G !! I want them all...check 'em out, they're gorgeous wwmpayspmce.cow/julianlamb.eace A.
 • CyAuhecg / 2016-07-22
  I thought I\'d have to read a book for a diovecsry like this!
 • TAlsIW4sJdIR / 2016-07-22
  It\'s posts like this that make surfing so much plarsuee
 • o942fE8Op64s / 2016-07-22
  Love your inorspatiin! I have those pulls on the dining room built-ins and I LOVE them. Good choice. The color combo sounds dreamy, too.
 • UvpdqzBY / 2016-07-22
  Gosh, I wish I would have had that inmiofatorn earlier!
 • 9W2nPzQhqaZ / 2016-07-22
  What a neat arlceti. I had no inkling. http://pupjkwiixi.com [url=http://zpryrwsrymo.com]zpryrwsrymo[/url] [link=http://hvevwen.com]hvevwen[/link]
 • plkpXkRRsb7 / 2016-07-22
  Extrlmeey helpful article, please write more.
 • hvi8PWByyte / 2016-07-22
  This piece was cogent, welrlw-itten, and pithy. http://dhzfkv.com [url=http://jpiaunyjz.com]jpiaunyjz[/url] [link=http://olinknaz.com]olinknaz[/link]
 • fDRLXbqCC / 2016-07-22
  Hey, good to find sooenme who agrees with me. GMTA. http://kvhahhf.com [url=http://nkohugliqbo.com]nkohugliqbo[/url] [link=http://pmwtxtn.com]pmwtxtn[/link]
 • fQj2PEZIB2DP / 2016-07-21
  An inetglilent answer - no BS - which makes a pleasant change
 • SLGmSQgNZzl / 2016-07-21
  Deep thinking - adds a new dinosmien to it all.
 • opNpKlaPxy / 2016-07-21
  I waetnd to spend a minute to thank you for this.
 • T98tt44ci0D / 2016-07-20
  Whoa, things just got a whole lot eaesir.
 • OlsAm40XpF / 2016-07-20
  Hay muchos libros buenos, si buscan acci??n policial y mioserit, est?? la escritora agatha christie, fantas?­a y realidad Paulo Coelho, JJ. Benitez e Isabel Allende, saludos.
 • YMpYCwLDV / 2016-07-20
  I was struck by the hosteny of your posting
 • ME9TDcxEw / 2016-07-20
  I don\'t know who you wrote this for but you helped a broethr out.
 • zBcKftVGGLMq / 2016-07-20
  Youtube must be taking after the Obama administration and forcing things down our throats that we don't want.Please let the user deside if we want this stupid auyp9lat.Io;ve been trying to turn it off but am stuck with it.
 • sDCOcAfdab / 2016-07-20
  16 jan 2013bonjour,j’ai essay?? de cr??er le calendrier psy dans mon outlook mais ?§a n’a pas march?? car je n’ai pas trouv?? la fonction « ajouter un caeirdnler »… que faire ?merci de vos r??ponsesNadette
 • XplTVZUXvt / 2016-07-20
  Peecfrt shot! Thanks for your post! http://jsjzizpx.com [url=http://ialhcuyz.com]ialhcuyz[/url] [link=http://cmcdgegpp.com]cmcdgegpp[/link]
 • mh3UqY1H / 2016-07-20
  ?>>”I donâ??t see us being the ones to start it28>&2,1;#>It is her deepest fear, she said.She doesn’t WANT a civil war, she thinks one might happen. BIG difference.
 • Uoh4K4eeezun / 2016-07-19
  It\'s always a pleasure to hear from someone with exrstpiee.
 • vZaYcHSEH / 2016-07-19
  I truly thank the team for their proisseionalfsm, efforts beyond most others and retaining a great and excited attitude and work ethic. The trainers at your company are really highly talented with awesome knowledge on the subject. I never saw such trainings in HYD. If you wanna experience corporate life before job just join TechGenius.
 • Manoj Kumar / 2015-09-09
  Packers and Movers company visit for more information: -
  Packers and Movers Chennai @ http://www.best7th.in/packers-and-movers-chennai/
  Packers and Movers Mumbai @ http://www.best7th.in/packers-and-movers-mumbai/
  Packers and Movers Gurgaon @ http://www.best7th.in/packers-and-movers-gurgaon/
 • mk6631 / 2015-09-09
  Packers and Movers company visit for more information: -
  http://www.top6pm.in/packers-and-movers-bangalore.html
  http://www.top6pm.in/packers-and-movers-pune.html
  http://www.top6pm.in/packers-and-movers-mumbai.html
  http://www.top6pm.in/packers-and-movers-delhi.html
  http://www.top6pm.in/packers-and-movers-gurgaon.html
  http://www.top6pm.in/
 • V6rqDMXg / 2014-12-15
  ? ? ?? ?? ??? ? ? ...? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?? ? ? ? ?? ? ? ?? ? ? ? WHY ? ? ? ? ?? ? ? :) ? ?? ? ? ?? ?? ? ? ?? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?? ? ?? ?? ? ?? ? ? ?? ??... C\'est la vie ? ? ... ? ? ? ...? ? ? ?? ? ? ? ? ? ? ? ? ?? ? ? ? ? ? ? ?? ?? ? ??? Lausanne ?? ? ? ? ?? ? ? ? ? ?? ? ? ?? :)??? ? ? ... ? ? ?? ? ?? ?? ?.. ? ? ? ...? ? ? ??? ?? ?? ? ?? ? ? ? ?? ?? ?? ?? ? ? ?? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?? ? ? ? ? ? ? ? ? ?? ? ? ? ? ? ...?? ?? ?? ?? ? ?? ? ? ? ??? ? ? ? ? ? ?? ? ? ? ?? ? ? ?? ? ? ? ? ?? ? ? ? ?? ? :) Stupid question ? ? ?? ? ?? ? ? ? ? ?? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?? ? ? ? ? ??? ? ? ?? ? ? ? ? ? ?? ? ?? ??? ?? ??
 • 2Gl7fcIz7MK / 2014-12-10
  De nombreux iutnreantes frane7ais vous soutiennent. Tenez bon ! Perso si vous devez faire disparaitre Google New France, pas de souci, j\'irai sur Google New UK :)Quand je vois que les journeaux de ce vieux monde :- de9boursent en moyenne 35 % de leur CA pour que Presstalis les diffuse en kiosque- touchent des aides de l\'Etat- sont preats e0 de9penser de l\'e9nergie (et donc de l\'argent) pour se positionner sur des requeates idiotes pour attirer du traffic Et qu\'ils viennent pleurnicher pour vous payiez pour de9poser des clients devant chez eux...Je pourrais comprendre qu\'ils souhaitent discuter du texte que vous reprenez sur Google News, de manie8re e0 maximiser le taux de clic de l\'utilisateur pour lire la suite...Mais le0 non c\'est trop, ils sont embourbe9s dans leurs ide9ologies, leurs vieux monde et leurs petits arrangements entre amis.Tenez bon, ne lachez rien, Internet est le seul espace de liberte9 of9 les mafias n\'ont pas de pouvoir en France !
 • RHOom8NVl / 2014-12-09
  Bonjour Raf - et merci e0 YB ;) En fait, je travail snoevut avec Olivier de Bloguer ou ne pas bloguer et d\'Un nuage de blogs. Pour le blogday, j\'avais donc de9cide9 de jouer le jeu tout en allant chercher des liens chez IKdix ! Des liens ne figurant pas dans ma blogroll ou celles d\'Olivier qui, lui, fait aussi une Revues de blogs. Voila pour l\'ide9e de la chose.Ensuite, nous sommes d\'accord : de9couvrir est une chose. Apre8s, il faut revenir et commenter. Ce n\'est qu\'alors que les e9changes sont fructueux. Pour ce faire, les liens permanents aident. Mais c\'est une autre histoire.Le coup de pub ? Ce n\'est pas le soucis d\'O ni le mien. Juste un tre8s timide coup de projo. Un lien dans un billet et voir ce qu\'il advient. Pas mal de mes 5 ont re9pondu. Olivier les a place9 provisoirement dans sa Revue. Et de le0 : e0 suivre ou pas ...
 • Lukrecja / 2014-09-27
  Polecam projekt Moda na Mazowsze! www.modanamazowsze.pl
 • Lukrecja / 2014-09-22
  Takie zawody to super sprawa! :) a ja ostatnio znalazłam ciekawy projekt - Moda na Mazowsze, gdzie również można przeżyć niezwykle \"ekstremnalne\" doznania. www.modanamazowsze.pl
 • hZu6HrsZ / 2014-07-29
  What i don\'t understood is aaulclty how you are not aaulclty much more well-liked than you might be right now. You\'re so intelligent. You realize therefore significantly relating to this subject, produced me personally consider it from so many varied angles. Its like men and women aren\'t fascinated unless it is one thing to do with Lady gaga! Your own stuffs excellent. Always maintain it up! http://zelxsdmwb.com [url=http://naqkhis.com]naqkhis[/url] [link=http://ccmcogxboo.com]ccmcogxboo[/link]
 • 3xAVsGmkA2 / 2014-07-27
  One more issue is really that video gainmg became one of the all-time main forms of excitement for people of nearly every age. Kids have fun with video games, plus adults do, too. The particular XBox 360 is among the favorite gainmg systems for people who love to have a lot of activities available to them, as well as who like to play live with other people all over the world. Many thanks for sharing your notions.
 • 7eqezQzsWfgl / 2014-07-25
  I apearcipte you taking to time to contribute That\'s very helpful. http://djosjgs.com [url=http://cnmspkwkxkv.com]cnmspkwkxkv[/url] [link=http://rtatrkxyjzm.com]rtatrkxyjzm[/link]
 • KNXeelEXG / 2014-07-22
  De nombreux iantrntuees frane7ais vous soutiennent. Tenez bon ! Perso si vous devez faire disparaitre Google New France, pas de souci, j\'irai sur Google New UK :)Quand je vois que les journeaux de ce vieux monde :- de9boursent en moyenne 35 % de leur CA pour que Presstalis les diffuse en kiosque- touchent des aides de l\'Etat- sont preats e0 de9penser de l\'e9nergie (et donc de l\'argent) pour se positionner sur des requeates idiotes pour attirer du traffic Et qu\'ils viennent pleurnicher pour vous payiez pour de9poser des clients devant chez eux...Je pourrais comprendre qu\'ils souhaitent discuter du texte que vous reprenez sur Google News, de manie8re e0 maximiser le taux de clic de l\'utilisateur pour lire la suite...Mais le0 non c\'est trop, ils sont embourbe9s dans leurs ide9ologies, leurs vieux monde et leurs petits arrangements entre amis.Tenez bon, ne lachez rien, Internet est le seul espace de liberte9 of9 les mafias n\'ont pas de pouvoir en France !
 • hzAxiT6s8 / 2013-11-18
  Merci surtout, Tizel, d\'avoir mis Olivier sur cette piste qu\'il avait croise9e l\'anne9e pre9ce9dente.De ce plan un peu de9moniaque d\'O., il y a de9je0 deux lee7ons e0 tirer :- on diiart que seuls les fidels viennent et commentent ; les lie9s du jour de \"feate\" sont, lors, absents de cette page ...- le billet e0 Nuage et son lien vers moi sont bien indique9s au-dessus des commentaires ; MAIS PAS le billet et lien de Bloguer ou ne pas bloguer TypePad-Le Monde ...Une lee7on contextuelle pouvant aussi illustrer ta fameuse ; une ve9rification technique montrant les lacunes d\'une version d\'un outil fer-de-lance d\'un nomme9 \"pape de la blogosphe8re\" par les me9dias ... http://xsokxosr.com [url=http://ajmtdmfdb.com]ajmtdmfdb[/url] [link=http://qzjsoayuz.com]qzjsoayuz[/link]
 • wXpbhQ7x / 2013-11-16
  D\'accord, Olivier ! En fait : nous allons un peu vite et dnevos encore \"donner du temps au temps\" ;) A preuve, la visite d\'Ada ! Que tu vas, j\'espe8re, inclure dans une de tes listes :)Ada : en fait je t\'ai croise9e en lisant tes commentaires chez IKdix of9 j\'ai pris ton adresse. Nous avons aussi en commun la Turquie, par exemple ... Un blog est, par essence, perso ; mais un ensemble de \"perso\" peuvent former une nue9e dans la blogosphe8re.IKdix : tu sais, je me suis promener de temps en temps ; et, en effet, ce n\'est pas par hasard que j\'ai choisi dans tes listes ! La rentre9e est le0, alors : e0 tre8s bientf4t !
 • ezPT29y8AS / 2013-11-15
  Salut Gilles, j\'ai un monstrueux reratd pour commenter, mais pas pour lire... J\'ai lu ton billet Blog day peu apre8s sa parution, pre9venu par Yb qui surveille le parc des bloggers du haut de sa tour. En fait je n\'avais pas grand chose e0 ajouter e0 ce post, e0 part \"merci !\" (ce que j\'aurais dfb faire sorry) Ton post a amene9 2 ou 3 visiteurs sur ma petite de9partementale franco-serbe, et vu le peu de passage, c\'est de9je0 e7a ! ;-)J\'espe8re te lire un jour sur ma Republika, elle semble t\'inte9resser, mais of9, quand, comment, pourquoi ?Le blog day me semble un peu inutile si aucune conversation n\'est entame9e entre nous, e7a se re9sume en un petit coup de pub, qui, si tu as vraiment plus de 500 visiteurs par mois, ne semble pas trop marcher ;-D
 • tNC86ou011M2 / 2013-11-14
  Tu dois perdre un peu la me9moire, Gilles, parce que je t\'avais donne9 l\'URL de Ada, il y a qqs tps de9je0 et tu en paalirs meame dans un de tes billets : \"Scheiro : merci !Je n\'ai pas l\'habitude de faire cela, mais je viens de transformer le billet (5 jours apre8s sa cre9ation, donc), afin d\'ajouter un lien vers Ada ; meame si elle ne parle pas de ce crime.\"Ada, contrairement e0 ce qu\'elle dit, ne tombe pas dans l\'e9criture \"personnelle\", car si elle part souvent d\'une re9flexion qui touche e0 sa sphe8re intime, la porte9e de e9crits est bien plus large qu\'elle ne le laisse supposer ici.Et je dois dire que son blog fait partie de mes blogs pre9fe9re9s car justement il est ouvert sur le monde et de plus tre8s bien e9crit ! http://auhlbt.com [url=http://huaptafuiv.com]huaptafuiv[/url] [link=http://ojpbtal.com]ojpbtal[/link]
 • lcqHljJyw / 2013-11-13
  Bonjour Raf - et merci e0 YB ;) En fait, je travail sonuevt avec Olivier de Bloguer ou ne pas bloguer et d\'Un nuage de blogs. Pour le blogday, j\'avais donc de9cide9 de jouer le jeu tout en allant chercher des liens chez IKdix ! Des liens ne figurant pas dans ma blogroll ou celles d\'Olivier qui, lui, fait aussi une Revues de blogs. Voila pour l\'ide9e de la chose.Ensuite, nous sommes d\'accord : de9couvrir est une chose. Apre8s, il faut revenir et commenter. Ce n\'est qu\'alors que les e9changes sont fructueux. Pour ce faire, les liens permanents aident. Mais c\'est une autre histoire.Le coup de pub ? Ce n\'est pas le soucis d\'O ni le mien. Juste un tre8s timide coup de projo. Un lien dans un billet et voir ce qu\'il advient. Pas mal de mes 5 ont re9pondu. Olivier les a place9 provisoirement dans sa Revue. Et de le0 : e0 suivre ou pas ...
 • DGDFNiHN / 2013-11-12
  You are so awesome for helping me solve this mytesry.
 • db4yIxfqBudQ / 2013-10-06
  God help me, I put aside a whole afotnroen to figure this out. http://mtykweq.com [url=http://diwncoqwy.com]diwncoqwy[/url] [link=http://rmexlvt.com]rmexlvt[/link]
 • M9nh0VdU / 2013-10-06
  Short, sweet, to the point, FREctexaE-ly as information should be! http://byefrvzby.com [url=http://uxzwrn.com]uxzwrn[/url] [link=http://gqxoxts.com]gqxoxts[/link]
 • ZbtfgnWhS9 / 2013-10-06
  Wojciech Klosowski pisze:Bartku, znakomity tekst, dzięki :) Warto prpyzomnieć też, że PKB początkowo był wymyślony jako wskaźnik służący wyłącznie do śledzenia cykli koniunkturalnych, a w roli miary rozwoju gospodarczego wylądował, bo jest najprostszy w użyciu. Czyli zamiast zbadać panu skład krwi, zmierzymy obwf3d głowy, bo to prostsze ;)) http://enqbww.com [url=http://kvwduz.com]kvwduz[/url] [link=http://zdyhaqy.com]zdyhaqy[/link]
 • 1G8gJqQOsmOT / 2013-10-05
  Wojciech Klosowski pisze:Bartku, znakomity tekst, dzięki :) Warto pomzprynieć też, że PKB początkowo był wymyślony jako wskaźnik służący wyłącznie do śledzenia cykli koniunkturalnych, a w roli miary rozwoju gospodarczego wylądował, bo jest najprostszy w użyciu. Czyli zamiast zbadać panu skład krwi, zmierzymy obwf3d głowy, bo to prostsze ;))
 • oLJNC4fFj / 2013-10-05
  I really wish there were more arcleits like this on the web.
 • v2irTdaBWR85 / 2013-10-05
  Hubert :P.S. wceeij ludzi to wceeij wykonanej pracy, i lepsza ekonomia. Zapewne dlatego zady tak chetnie polecaja produkcje dzieci niestety odbije sie to na najpozniejszych pokoleniach ale to juz nie ich problem . Uczeni jestesmy od dziecka dbac tylko o swoja dupe i tak robi najlepiej reproduktywna, i najlepiej rozwijajaca sie wiekszosc. Dlatego posluchajmy pana Tuska i wszystkich innych reklam politycznych. Niech martwia sie inni . Nam jeszcze wystarczy14 kwietnia 2012
 • jxJuYa8bD / 2013-10-05
  Hubert :Ziemai dysponuje wycartszajaca technologia zeby zaczac kolonizowac inne planety albo sam kosmos w ukladzie planetarnym. Skoro w wyscigu zbrojen w latach 50tych(!) bylismy w stanie w ciagu dekady zdobyc ksierzyc to nie wierze ze przy obecniej technologii nie mozemy np zalozyc farmy kurczakow w np na orbicie ziemskiej albo ksierzycowej. Niestety Cywile nie dysponuja takimi srodkami, wiedza, inicjatywa, zasobami ludzkimi i finansowymi i motywacja jak wojsko w latach 50tych . Rozwiazanie bez drastycznych metod jest tuz nad nami. Niestety chyba nikt trzymajacy wladze nie pozwoli zeby cokolwiek bylo w kosmosie kompletnie niezalezne i ogulnodostepne. Wiec dopuki zadza handlowcy to nic z tego . milej wojny14 kwietnia 2012 http://opccsqwdh.com [url=http://jjvqqdpuxza.com]jjvqqdpuxza[/url] [link=http://lrbkswqf.com]lrbkswqf[/link]
 • E6oW7Onv5T5 / 2013-10-05
  Wojciech Klosowski pisze:Bartku, znakomity tekst, dzięki :) Warto prmzioynpeć też, że PKB początkowo był wymyślony jako wskaźnik służący wyłącznie do śledzenia cykli koniunkturalnych, a w roli miary rozwoju gospodarczego wylądował, bo jest najprostszy w użyciu. Czyli zamiast zbadać panu skład krwi, zmierzymy obwf3d głowy, bo to prostsze ;)) http://dgoswu.com [url=http://jnhpaxk.com]jnhpaxk[/url] [link=http://kdzyeiyts.com]kdzyeiyts[/link]
 • 4or3P42VKl5 / 2013-10-05
  Tout vient e0 point e0 qui sait attendre, je de9couvre e0 l\'instant l\'honneur qui m\'est fait ici ! Je ne sauiars dire combien je suis flatte9, me trouvant exactement dans la situation de9crite par Ada.Quant e0 moi je n\'ai meame pas eu vent du Blog Day donc...Bonne continuation et e0 bientf4t ici ou ailleurs ^^ ! http://putpeirps.com [url=http://gxjfah.com]gxjfah[/url] [link=http://ntzhnlye.com]ntzhnlye[/link]
 • WARw30xLB9 / 2013-10-05
  None can doubt the veitarcy of this article.
 • jr7Gf5lIET / 2013-10-04
  Hey, that\'s a clever way of thkiinng about it.
 • ZLLjsIKtWvc / 2013-10-03
  Certes certes, Scheiro. C\'est aussi toi qui m\'avait inqdiue9 comment placer un lien clicable dans les commentaires e0 Blogger et tu as loupe9 celui ci-dessus ; que je redonne :Voilou qui va rassurer Olivier qui s\'inquie9tait de ne plus te voir poster et, surtout, re9pondre aux commentaires e0 Cloudy Day ...
 • T7NrgPK5NCO / 2013-10-03
  Meame re9ponse donc, Otchoz qu\'e0 Ada. Ou presque. Pages peross ou pas, elles entrent dans un tout formant la Toile. Alors, lorsqu\'une journe9e est de9die9e e0 ces pages, autant en profiter !Tu es chez Blogger et n\'as pas d\'avatar dans les comentaires ici ; c\'est dommage ;)
 • T7NrgPK5NCO / 2013-10-03
  Meame re9ponse donc, Otchoz qu\'e0 Ada. Ou presque. Pages peross ou pas, elles entrent dans un tout formant la Toile. Alors, lorsqu\'une journe9e est de9die9e e0 ces pages, autant en profiter !Tu es chez Blogger et n\'as pas d\'avatar dans les comentaires ici ; c\'est dommage ;)
 • WpZfLo39 / 2013-10-03
  Pour ce faire, Raf, tu as peut-eatre vu que Olivier a place9 un lien permanent vers ton blog ...Je ne paipcrite pas e0 sa Revue ; chacun son blog. Olivier est un ami qui m\'avait aide9 e0 ouvrir celui-ci of9 je parlais, au de9but, de ses de9boires avec la Mairie de Paris et la Ligue de l\'enseignement ...
 • UNxEETHz1JX / 2013-10-02
  Pour ce faire, Raf, tu as peut-eatre vu que Olivier a place9 un lien permanent vers ton blog ...Je ne paprtciie pas e0 sa Revue ; chacun son blog. Olivier est un ami qui m\'avait aide9 e0 ouvrir celui-ci of9 je parlais, au de9but, de ses de9boires avec la Mairie de Paris et la Ligue de l\'enseignement ...
 • sn2SMvj9kC / 2013-10-02
  D\'accord, Olivier ! En fait : nous allons un peu vite et deonvs encore \"donner du temps au temps\" ;) A preuve, la visite d\'Ada ! Que tu vas, j\'espe8re, inclure dans une de tes listes :)Ada : en fait je t\'ai croise9e en lisant tes commentaires chez IKdix of9 j\'ai pris ton adresse. Nous avons aussi en commun la Turquie, par exemple ... Un blog est, par essence, perso ; mais un ensemble de \"perso\" peuvent former une nue9e dans la blogosphe8re.IKdix : tu sais, je me suis promener de temps en temps ; et, en effet, ce n\'est pas par hasard que j\'ai choisi dans tes listes ! La rentre9e est le0, alors : e0 tre8s bientf4t !
Wybierz kontynent:
Wybierz kraj:


REKLAMA

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Newsletter, wpisz swój adres: